Slajd 1 Slajd 1 Slajd 1 Slajd 1
umow_wizyte

Klimatyzacja

działanie oraz oferta

Informacja ogólna

W języku potocznym mianem klimatyzacji błędnie określa się wyłącznie proces chłodzenia wnętrza samochodu. W rzeczywistości klimatyzacja oznacza PROCES WYMIANY POWIETRZA w samochodzie, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do jazdy samochodem dla kierowcy i pasażerów.

 Odpowiednie warunki wewnątrz samochodu mają bezpośredni wpływ na percepcję kierowcy, poziom zmęczenia podczas jazdy a co za tym idzie na bezpieczeństwo. Kierowca i pasażerowie czują się dobrze w odpowiedniej dla organizmu temperaturze i wilgotności powietrza. Dobre samopoczucie jest jednym z podstawowych czynników zapewniających bezpieczne prowadzenie samochodu.

 A/C (Air Conditioning) w samochodzie działa na zasadzie chłodnicy sprężającej. Wykorzystywane jest prawo mówiące, że płyny parują pod wpływem zwiększania temperatury lub zmniejszania ciśnienia i absorbują przy tym ciepło. Jeśli gorąca para zostanie następnie ochłodzona, oddaje ona ciepło i przechodzi z powrotem w stan ciekły. Proces ten może być powtarzany dowolnie często, tak by stale wytwarzać chłód.

 

Obsługa klimatyzacji - dezynfekcja - odgrzybianie

W celu zapewnienia prawidłowego działania układu klimatyzacji zaleca się przeglądy okresowe co najmniej raz w roku. W naszym klimacie najczęściej wykonuje się takie przeglądy przed okresem letnim.

Dlaczego zalecana jest okresowa obsługa klimatyzacji samochodowej?

Układ klimatyzacji składa się z wielu elementów, które zużywają się podczas pracy. Czynnik chłodzący w postaci gazowej ma tendencje do dyfuzji przez uszczelki w miejscach łączenia oraz przewody gumowe. W ten sposób ulatnia się w ciągu roku ok. 10% czynnika, czego efektem jest obniżenie sprawności chłodzenia.

Należy pamiętać o tym, że dla naszego zdrowia bardzo ważne jest okresowe odgrzybianie i dezynfekcja klimatyzacji. W kanałach powietrznych układu klimatyzacji powstają dogodne warunki do wylęgania się niebezpiecznych bakterii i grzybów. W nieczyszczonej klimatyzacji znajdują się bakterie, grzyby i kurz, podrażniające błonę śluzową i wywołujące reakcje alergiczne.

Istnieją dwie metody dezynfrkcji układu :  1.chemiczne odgrzybianie i dezynfekcja , 2 bilogiczne -OZONOWANIE

 

Poglądowy układ klimatyzacji

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

jak do nas trafić

ul. Żwirowa 48

81-010 Gdynia

tel/voip 58 623 63 50

tel.kom 501 601 919

 

 

Pracujemy w dni powszednie

od 8-00 do 16-30, w soboty  od 8-00 do 14-00

biuro@autoszpak.pl

Skype Me™!

Klimatyzacja

w czym służymy pomocą

W celu zapewnienia prawidłowego działania układu klimatyzacji zaleca się przeglądy okresowe co najmniej raz w roku. W naszym klimacie najczęściej wykonuje się takie przeglądy przed okresem letnim. Dlaczego zalecana jest okresowa obsługa klimatyzacji samochodowej?