501 601 919
Slajd 1 Slajd 1 Slajd 1 Slajd 1
umow_wizyte

 

Serwis klimatyzacji Gdynia

działanie oraz oferta

Informacja ogólna

W języku potocznym mianem klimatyzacji błędnie określa się wyłącznie proces chłodzenia wnętrza samochodu. W rzeczywistości klimatyzacja oznacza PROCES WYMIANY POWIETRZA w samochodzie, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do jazdy samochodem dla kierowcy i pasażerów.

 

Odpowiednie warunki wewnątrz samochodu mają bezpośredni wpływ na percepcję kierowcy, poziom zmęczenia podczas jazdy a co za tym idzie na bezpieczeństwo. Kierowca i pasażerowie czują się dobrze w odpowiedniej dla organizmu temperaturze i wilgotności powietrza. Dobre samopoczucie jest jednym z podstawowych czynników zapewniających bezpieczne prowadzenie samochodu.

 

A/C (Air Conditioning) w samochodzie działa na zasadzie chłodnicy sprężającej. Wykorzystywane jest prawo mówiące, że płyny parują pod wpływem zwiększania temperatury lub zmniejszania ciśnienia i absorbują przy tym ciepło. Jeśli gorąca para zostanie następnie ochłodzona, oddaje ona ciepło i przechodzi z powrotem w stan ciekły. Proces ten może być powtarzany dowolnie często, tak by stale wytwarzać chłód.

 

Obsługa klimatyzacji - dezynfekcja - odgrzybianie

 

W celu zapewnienia prawidłowego działania układu klimatyzacji zaleca się przeglądy okresowe i serwis klimatyzacji co najmniej raz w roku. W naszym klimacie najczęściej wykonuje się takie przeglądy przed okresem letnim, a zwłaszcza przed wakacyjnymi wyjazdami warto sprawdzić czy klimatyzacja jest sprawna, instalacja nie cierpi na brak szczelności, a ilość czynnika chłodniczego jest odpowiednia. Klimatyzacja samochodowa Gdynia pomoże nawet z usterkami podczas wypoczynku nad morzem i wykona potrzebne naprawy w trakcie Twoich wakacji.

 

Dlaczego zalecana jest okresowa obsługa i serwis klimatyzacji samochodowej oraz nabijanie czynnika?

 

Układ klimatyzacji składa się z wielu elementów, które zużywają się podczas pracy. Czynnik chłodzący w postaci gazowej ma tendencje do dyfuzji przez uszczelki w miejscach łączenia oraz przewody gumowe. W ten sposób ulatnia się w ciągu roku ok. 10% czynnika chłodniczego, czego efektem jest obniżenie sprawności chłodzenia. Nasz serwis klimatyzacji samochodowej Gdynia oferuje również usługi sprawdzenia szczelności układu. W razie potrzeby dokonujemy naprawy i uzupełniamy czynnik chłodniczy wraz z dodatkiem oleju dla poprawnej pracy sprężarki klimatyzacji. Jeżeli niezbędna jest wymiana części lub ich naprawa - nasz auto serwis jest w stanie przywrócić klimatyzację do sprawności.

 

Należy pamiętać o tym, że dla naszego zdrowia bardzo ważne jest okresowe odgrzybianie i dezynfekcja klimatyzacji. W kanałach powietrznych układu klimatyzacji powstają dogodne warunki do wylęgania się niebezpiecznych bakterii i grzybów. W nieczyszczonej klimatyzacji znajdują się bakterie, grzyby i kurz, podrażniające błonę śluzową i wywołujące reakcje alergiczne.

 

Istnieją dwie metody dezynfekcji układu klimatyzacji:

1. chemiczne odgrzybianie i dezynfekcja klimatyzacji,
2. biologiczne - ozonowanie klimatyzacji.

 

Poglądowy układ klimatyzacji

 

 

Kontakt

jak do nas trafić

ul. Żwirowa 48

81-010 Gdynia

tel/voip 58 623 63 50

tel.kom 501 601 919

 

 

Pracujemy w dni powszednie

od 8-00 do 16-30, w soboty  od 8-00 do 14-00

biuro@autoszpak.pl

Skype Me™!

Serwis Klimatyzacji Gdynia

dezynfekcja, konserwacja, naprawa

W celu zapewnienia prawidłowego działania układu klimatyzacji zaleca się przeglądy okresowe co najmniej raz w roku. W naszym klimacie najczęściej wykonuje się takie przeglądy przed okresem letnim. Dlaczego zalecana jest okresowa obsługa klimatyzacji samochodowej?

 

Regeneracja DPF Gdynia

czyszczenie, regeneracja, kontrola

Regeneracja DPF Gdynia   Co to jest DPF? DPF to skrót od angielskich słów Diesel Particulate Filter, co w tłumaczeniu na język polski znaczy filtr...

Diagnostyka silnika Gdynia

diagnostyka komputerowa

Diagnostyka silnika Gdynia Sprawny technicznie samochód to podstawa bezpiecznej i komfortowej jazdy. Tak jak człowiek potrzebuje zadbać o swój stan zdrowia tak i silnik auta potrzebuje okresowej diagnostyki aby uniknąć ...

Regeneracja wtrysków Gdynia

dym, głośna praca, spadek mocy

Regeneracja wtrysków Gdynia Każdy właściciel samochodu chciałby bezpiecznie i komfortowo z niego korzystać. Obecnie zwracamy uwagę na ergonomię pracy silnika jak i również na aspekty ekologiczne. Ni...