501 601 919
Slajd 1 Slajd 1 Slajd 1 Slajd 1
umow_wizyte

 

Diagnostyka silnika Gdynia

Sprawny technicznie samochód to podstawa bezpiecznej i komfortowej jazdy. Tak jak człowiek potrzebuje zadbać o swój stan zdrowia tak i silnik auta potrzebuje okresowej diagnostyki aby uniknąć poważniejszych awarii. Każdy dobry warsztat samochodowy powinien bez problemu dokonać oceny stanu poszczególnych układów pojazdu. Profesjonalni mechanicy wyposażeni są w szereg specjalistycznych sprzętów, dzięki którym bez zbędnego demontażu części i naruszania systemów, sprawdzą czy nasz samochód działa poprawnie. Warsztat samochodowy Gdynia Auto-Szpak oferuje kompleksową usługę diagnostyki komputerowej silnika.

 

Na czym polega diagnostyka samochodu?

Mechanik przy pomocy urządzeń diagnostycznych dokonuje wstępnych odczytów parametrów każdego układu samochodu, a następnie porównuje je do właściwych parametrów ustalonych przez producenta. Do podstawowych układów, które profesjonalny mechanik musi sprawdzić należy:

  • układ hamulcowy- na tym etapie mierzona jest siła hamowania pojazdu, poziom płynu oraz sprawdzana jest szczelność przewodów hamulcowych,
  • układ napędowy- tutaj weryfikacji poddawane jest sprzęgło i skrzynia biegów oraz wszystkie układy przenoszenia napędu,
  • układ jezdny- kontroli poddawane jest zawieszenie, amortyzatory oraz stopień zużycia opon,
  • nadwozie- tutaj głównie sprawdzany jest stan lakieru i ewentualny poziom korozji oraz ustawienie świateł,
  • silnik- serce samochodu wymagające szczególnej uwagi poddawane jest analizie emisji spalin, kontroli układu chłodzenia oraz smarowania, sprawdzana jest również szczelność przewodów paliwowych.

 

Diagnostyka komputerowa silnika

Większość współczesnych samochodów posiada już swój własny komputer pokładowy. Niezwykłą zaletą posiadania takiego komputera jest szczegółowy wgląd urządzenia w poszczególne układy samochodu oraz bieżąca kontrola silnika. Dzięki niemu diagnostyka silnika oraz pozostałych elementów pojazdu staje się niezwykle szybka, a ocena stanu technicznego jest tylko formalnością.

Diagnostykę silnika przeprowadza mechanik podłączając się urządzeniem diagnostycznym do komputera samochodowego i w ciągu kilku minut otrzymuje szereg danych potrzebnych do porządnej analizy stanu pojazdu.

Diagnostyka komputerowa mimo wielu przeciwników staje się coraz częstszym sposobem na poprawną ocenę pracy silnika. Technologie zajmujące się ulepszeniem sprawności silników oraz ich wydajnością rozwijają się coraz szybciej, a do tego celu wymaga się obecności komputera. Dlatego z czasem diagnostyka komputerowa w samochodzie stanie się bezdyskusyjną podstawą do wykrywania błędów i awarii .

 

Diagnostyka komputerowa - kiedy przeprowadzić?

Większość mechaników rekomenduje taką kontrolę przynajmniej raz w roku, najlepiej w okresie przejściowym zima-wiosna lub jesień-zima. Pogoda ma szczególny wpływ na pojawienie się ewentualnych awarii i usterek, dlatego  z uwagi na nasze bezpieczeństwo, powinniśmy mieć w  pamięci regularne kontrolowanie naszych pojazdów.

Po diagnostykę warto również zasięgnąć, gdy kupujemy używane auto. Szybko w ten sposób możemy sprawdzić wiarygodność i uczciwość handlowców, ponieważ mało kto potrafi ukryć usterki w samochodzie gdzie automatycznie każdy błąd jest rejestrowany.

Oczywiście diagnostyki komputerowej wymagają również wszystkie auta po stłuczce czy kolizji.  Nawet mimo tego, że z wierzchu samochód wydaje się sprawny, pod maską mogą kryć się uszkodzenia wymagające naprawy.

 

Co dalej?

Celem diagnostyki komputerowej jest oczywiście ocena tego czy auto poprawnie funkcjonuje. Może się okazać, że któryś z parametrów odbiega od standardu narzuconego przez producenta. Oznacza to, że wymagany jest serwis silnika lub innej wadliwej części. Naprawa samochodu wiąże się zazwyczaj z wysokimi kosztami, a czasami naprawiona część okazuje się nie być tą, która powoduje problem. Dlatego warto korzystać z usługi warsztatu diagnostycznego, który w większości przypadków pozwala nam na poprawne wykrycie błędu i przystąpienie do serwisu.

Po fachowo wykonanej diagnostyce powinniśmy otrzymać protokół, w którym  mechanik ma obowiązek zapisać dane warsztatu i właściciela auta, datę przyjęcia i zwrotu auta oraz wszystkie etapy kontroli przeprowadzone przez diagnostę.

Kontakt

jak do nas trafić

ul. Żwirowa 48

81-010 Gdynia

tel/voip 58 623 63 50

tel.kom 501 601 919

 

 

Pracujemy w dni powszednie

od 8-00 do 16-30, w soboty  od 8-00 do 14-00

biuro@autoszpak.pl

Skype Me™!

Serwis Klimatyzacji Gdynia

dezynfekcja, konserwacja, naprawa

W celu zapewnienia prawidłowego działania układu klimatyzacji zaleca się przeglądy okresowe co najmniej raz w roku. W naszym klimacie najczęściej wykonuje się takie przeglądy przed okresem letnim. Dlaczego zalecana jest okresowa obsługa klimatyzacji samochodowej?

 

Regeneracja DPF Gdynia

czyszczenie, regeneracja, kontrola

Regeneracja DPF Gdynia   Co to jest DPF? DPF to skrót od angielskich słów Diesel Particulate Filter, co w tłumaczeniu na język polski znaczy filtr...

Diagnostyka silnika Gdynia

diagnostyka komputerowa

Diagnostyka silnika Gdynia Sprawny technicznie samochód to podstawa bezpiecznej i komfortowej jazdy. Tak jak człowiek potrzebuje zadbać o swój stan zdrowia tak i silnik auta potrzebuje okresowej diagnostyki aby uniknąć ...

Regeneracja wtrysków Gdynia

dym, głośna praca, spadek mocy

Regeneracja wtrysków Gdynia Każdy właściciel samochodu chciałby bezpiecznie i komfortowo z niego korzystać. Obecnie zwracamy uwagę na ergonomię pracy silnika jak i również na aspekty ekologiczne. Ni...